Ознака: 15 февруари

Можно е продолжување на мерките во Германија до 15 февруари

Германската канцеларка Ангела Меркел сака да ги продолжи мерките за затворање поради епидемијата на коронавирусот до 15 февруари, објави германскиот весник „Билд“. Весникот се повикува...