16.8 C
Skopje
22.6.2021 - 6:35

Ознака: 15 мај

Се предвидува Грција да се отвори за туристи на 15 мај

Грција треба да биде отворена за туристи од 15 мај, потврди денеска премиерот Кирјакос Мицотакис, велејќи дека пандемијата на коронавирусот покажува знаци на стабилизација,...