Ознака: 13 медали

Каратистите со 13 медали на „Трофеј Македонија“

Македонските каратисти освоија вкупно 13 медали на меѓународниот карате-турнир „Трофеј Македонија“, кој викендов се одржа во малата сала на СЦ „Борис Трајковски“ Скопје, во...