Ознака: 13-годишно момче

Во судир на Западниот Брег убиено 13-годишно момче

Израелските војници денеска застрелале 13-годишно палестинско момче за време на судир во окупираниот Западен Брег, соопшти палестинското Министерство за здравство. Израелската армија веднаш не го...

Во САД од ковид-19 почина 13-годишно момче

Трагедија му се случила на семејство од Мисури бидејќи 13-годишното момче Пејтон Баумгарт починало како резултат на коронавирусот во текот на викендот, објавија локални...