13.8 C
Skopje
20.9.2021 - 4:24

Ознака: „11 Октомври“

Откажете се од 11 Октомври!

Се залагам за брза интеграција на Македонија во ЕУ. Сметам дека најважно од сѐ е да се направат сите реформи во Скопје. Јас ја...

Владини делегации го одбележаа 11 Октомври во Скопје, Прилеп и Куманово

Во организација на Владата денеска во Куманово, Прилеп и Скопје се организираа свечености по повод 11 Октомври – Денот на народното востание на македонскиот...

Груевски: Слава и чест на партизаните кои се бореа за ослободување...

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, се огласи на неговата страница на Фејсбук, по повод одбележувањето на Денот на народното востание -...

Заев: Македонскиот јазик и идентитет се меѓународно потврдени

Премиерот Зоран Заев од Спомен-костурницата во Куманово, по повод Денот на востанието против фашистичкиот окупатор – 11 октомври, ги нагласи успесите на државата на...

Шилегов: Македонскиот народ успеа да се избори за слободата благодарение на...

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов испрати честитка до граѓаните по повод 11 октомври. - Драги сограѓани, Ви го честитам Денот на народното востание со најискрени...

Николовски: 11 Oктомври е симболот за нашиот постојан стремеж за слобода,...

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, упати честитка до граѓаните по повод 11 Октомври. - Почитувани граѓани, во свое и во име на Социјалдемократскиот сојуз...

Пендаровски: Чувањето на слободата е важно еднакво колку и самиот чин...

Претседателот Стево Пендаровски, упати порака по повод 11 Октомври – Денот на народното востание. - Карактерот на еден народ се цени според неговото однесување во...

Џафери: Историјата потврди дека доброто победува

Претседателот на Собранието со честитка за 11 Октомври Претседателот на Собранието, Талат Џафери на граѓаните им го честита празникот 11 Октомври – Денот на народното...

Празникот 11 Октомври во Прилеп ќе се организира во посебни услови

Денот на народното востанието 11 Октомври во Прилеп годинава ќе се организира во посебни услови, согласно протоколот за одбележување државни празници и без масовни...