-9.2 C
Skopje
26.1.2022 - 5:59

Ознака: 11 милиони евра

11 милиони евра за Мијалков да излезе од притвор

Обвинителството дало позитивно мислење за ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, да излезе од притвор од затворот во Шуто Оризари, бидејќи смета дека понудената гаранција...