35.8 C
Skopje
24.6.2021 - 15:27

Ознака: 11 лица спасени

Единаесет лица спасени откако се сруши зграда во Кина

Спасувачките служби денеска извлекоа 11 преживеани лица од урнатините на зграда во кинескиот финансиски центар Шангај,а се верува дека уште толку се заглавени под...