17.8 C
Skopje
28.9.2021 - 3:31

Ознака: 10.000 гледачи

На ЛОИ ќе има до 10.000 гледачи

До 10.000 гледачи од Јапонија ќе биде дозволено да присуствуваат на олимписките борилишта за време на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио, објави „Би-би-си“....