15.8 C
Skopje
25.10.2020 - 14:30

Ознака: 10 отсто

Платите за просветните работници ќе пораснат за уште 10 отсто

Владата на седница ја разгледа и усвои информацијата за покачување на платите во основното, средното, високото образование и во науката за 10 отсто почнувајќи...

Владата предложи зголемување на платите во образованието за 10 отсто

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев и министерот за образование Арбер Адеми на денешната средба со претседателот на СОНК, Јаким Неделков, дадоа предлог до...