10.8 C
Skopje
24.10.2021 - 10:17

Ознака: џудо

Претседателот на ЏФМ оствари работна посета на Европската џудо-унија

Претседателот на Џудо-федерацијата на Македонија (ЏФМ), Владимир Трпаноски, беше во работна посета на Европската џудо-унија (ЕЏУ). На покана на претседателот на ЕЏУ, Сергеј Соловеичук,...

Брат и сестра во ист ден станаа олимписки шампиони

Јапонските брат и сестра, 23-годишниот Хифуми Абе и 21-годишната Ута Абе денеска се запишаа во историјата на Летните олимписки игри со освојувањето на златните...

Реџепи го заврши настапот во Токио

Македонската џудистка Арбреша Реџепи го заврши настапот на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио откако загуби од Британката Челси Гил во првото коло, во...

Ипон со најмногу сениорски титули

Првенствата ги отвори претседателот на ЏФМ, Владимир Трпаноски, а натпреварувањата се одржаа без публика и според сите здравствени протоколи за спречување на ширењето на...

Прилеп беше центарот на џудото во Македонија во изминатите два викенда

Прилеп беше центарот на џудото во земјава во изминатите два викенда со одржувањето на државните првенства во повеќе категории, во организација на Џудо федерацијата...

Претседателот на Џудо федерацијата на Македонија учествува на изборниот конгрес на...

Претседателот на џудо федерацијата на Македонија (ЏФМ), Владимир Трпаноски, учествува на изборниот конгрес на Меѓународната џудо федерација во Будимпешта, на кој денес ќе биде...

Арбреша Реџепи ќе се бори за нови олимписки бодови на Европскиот...

Македонската репрезентативка и олимписка стипендистка, Арбреша Реџепи, викендов ќе настапи во категоријата до 52 килограми на Европскиот куп во џудо во Загреб, кој се...

ЏФМ обезбеди нова финансиска помош и дополнителна мерка за поддршка за...

Нова финансиска помош, втора по ред во само неколку месеци, обезбеди Џудо федерацијата на Македонија (ЏФМ) за клубовите-членки, со цел да им помогне да...

На тренерот осомничен за полови злоупотреби на ученички му била одземена...

Четириесет и шестгодишниот тренер по џудо од Прилеп, кој се сомничи за полови злоупотреби на малолетнички кои му биле ученички, бил на дисциплинска постапка...

Ѓорѓија Стојанов е именуван за спортски директор на ЏФМ

Ѓорѓија Стојанов е именуван за нов спортски директор на Џудо федерацијата на Македонија (ЏФМ) врз основа на објавениот конкурс. Извршниот одбор на ЏФМ согласно...