12.8 C
Skopje
26.10.2021 - 13:47

Ознака: џудисти

Светскиот ден на џудото одбележан и во Македонија

„Засади дрво“ е мотото под кое македонските џудисти и џудистите во светот започнаа со одбележување на Светскиот ден на џудото и роденденот на неговиот...

Македонските џудисти ќе засадат дрвја за одбележување на Светскиот ден на...

Под мотото „Засади дрво“ македонските џудисти и вљубеници во оваа древна благородна вештина ќе го одбележат Светскиот ден на џудото и роденденот на неговиот...

Под мотото „Пријателство“ одбележан Светскиот ден на џудото

На овој голем ден за џудото сакам да им порачам на сите џудисти и нивните тренери: „Не поставувајте си граници! Колку повеќе сонувате и...

Голем успех на џудистите на Балканијадaта во Кавадарци

Македонската репрезентација освои вкупно 10 медали, со злато поединечно се закити Анастасија Качаниклиќ, а сензационален резултат македонските џудисти остварија во дисциплината микс-екипно, каде што...