5.8 C
Skopje
5.12.2020 - 19:45

Ознака: Џо Бајден

Бајден смета дека присуството на Трамп на инаугурацијата е важно за...

Новоизбраниот американски претседател, Џо Бајден изјави дека е важно претседателот Доналд Трамп да присуствува на инаугурацијата за да ја покаже посветеноста на нацијата за...

Бајден го претстави економскиот тим и вети помош за сите Американци

Џенет Јелен ќе биде првата министерка за финансии во историјата на САД, одлучи новоизбраниот претседател Џо Бајден. Таа ќе ја преземе функцијата по 20...

Трамп не се откажува: Не се борам за себе, туку за...

Американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека не се бори за себе, туку за 74 милиони луѓе кои гласале за него. - Не се...

Новинар го испровоцира Трамп во врска со признавањето на Бајден

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.  - Ќе биде тешко да се признае неговата...

Трамп: Бајден ќе влезе во Белата куќа ако докаже дека законски...

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на социјалната мрежа Твитер објави дека Џо Бајден може да стане претседател само ако докаже дека гласовите ги добил законски. -...

Туѓите честитки не можат да влијаат врз Путин

Рускиот претседател Владимир Путин навремено ќе му честита на новиот американски претседател веднаш откако ќе бидат објавени официјалните резултати од изборите во САД, изјави...

Бајден ги повика Американците на внимателност за време на празниците

Новоизбраниот американски претседател, Џо Бајден апелираше до Американците да бидат внимателни за време на празниците. Бајден одржа говор во кој изјави дека граѓаните се уморни...

Бајден ќе ѝ се обрати на јавноста во пресрет на Денот...

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, денес ќе ѝ се обрати на јавноста по повод пандемијата на коронавирус и празниците. Говорот ќе го одржи пред...

Бајден се фати за работа, без да разговара со Трамп

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден изјави дека се уште не разговарал со претседателот во заминување Доналд Трамп. Бајден во првото интервју по изборите, кое...

Ќе ги објави ли Бајден досиејата за атентатот на Кенеди?

Атентатот врз американскиот претседател Џон Кенеди 57 години подоцна сè уште фасцинира и поттикнува теории на заговор, со што претставува еден еден од најзначајните...