18.8 C
Skopje
23.9.2021 - 17:42

Ознака: џорџ клуни

Џулија Робертс и Џорџ Клуни повторно ќе глумат заедно во „Билет...

Џулија Робертс и Џорџ Клуни ќе глумат во новата романтична комедија „Билет за рајот“, која повторно ќе ги обедини ѕвездите на „Единаесеттемина на Оушн“...

Клуни ги мами своите деца дека разговараат со Дедо Мраз

Џорџ Клуни има репутација на шегаџија за време на снимањето на неговите филмови, што може да се забележи и во неговиот стил на родителство,...

Бен Афлек и Џорџ Клуни повторно ги здружуваат силите

Бен Афлек и Џорџ Клуни пак ќе снимаат филм заедно, откако во 2012 година соработуваа на снимањето на „Арго“, за кој добија „оскар“, објави...

Виктор Орбан стекна неочекуван непријател во Џорџ Клуни

Холивудскиот актер Џорџ Клуни влезе во спор со унгарскиот премиер Виктор Орбан, откако ја критикуваше владата на Будимпешта и ја посочи како пример за...

Клуни им дал на 14 пријатели по милион долари за да...

Познатиот американски глумец и режисер, Џорџ Клуни, своевремено им подарил по милион долари на неговите 14 најблиски пријатели. Во интервју за магазинот за мажи...

Џорџ Клуни ќе го режира филмот „Калико Џо“ според книгата на...

Џорџ Клуни ќе биде режисер филмот „Калико Џо“ според книгата на Џон Гришам објавена во 2012 година. Романот е инспириран од реалната приказна за...

Џорџ и Амал Клуни се разведуваат поради Гизлејн Максвел­?

Џорџ Клуни со години беше еден од посакуваните ергени во Холивуд.Тој беше во брак со Талија Балсам од 1989 до 1993 година, a по...

Џорџ Клуни ќе режира филмска адаптација на бестселерот на Моринџер

Оскаровецот Џорџ Клуни се подготвува за својот следен проект како режисер – филмска адаптација на автобиографијата на писателот добитник на Пулицерова награда, Ј. Р....

Џорџ Клуни снима психолошки трилер

Дејството на светскиот бестселер „Тангерка“, на писателката Кристин Манган, го инспирира Џорџ Клуни да го сними психолошкиот трилер што ќе се базира на оваа...

Најдобрите улоги на Џорџ Клуни

Џорџ Клуни, американски актер, режисер, сценарист, продуцент, е добитник на два „оскара“, два „златни глобуси“ и многу други награди. Цело време балансира меѓу високобуџетните...