11.1 C
Skopje
21.11.2019 - 13:12

Ознака: Џорџија

Ураганот Доријан голема закана за источниот брег на САД

Доријан бавно се движи во западна насока и може да погоди области на источниот брег на САД. Поради тоа, американските сојузни држави Флорида, Џорџија,...