Ознака: Џон Малкович

Џон Малкович морал да работи нонстоп изминативе 10 години откако бил...

Актерот Џон Малкович ги загубил своите животни заштеди со шемата на озлогласениот финансиер Мадоф, кој измами илјадници инвеститори за околу 64,8 милијарди американски долари...

Џон Малкович во претстава за Вајнстин

Џон Малкович ќе глуми во новата претстава за „изопачениот холивудски моќник“ Харви Вајнстин, кој се соочува со низа обвиненија за сексуално малтретирање. Претставата „Горчлива...