18.8 C
Skopje
23.5.2019 - 15:55

Ознака: Џон Илија Апелгрен

Џез-концерт со Џон Илија Апелгрен и со Гордан Спасовски

Вечерва, во 20 часот, во Камерната сала на Македонската филхармонија, џез-вокалистот Џон Илија Апелгрен и џез-пијанистот Гордан Спасовски ќе приредат интимен, тивок перформанс насловен...

Џон Илија Апелгрен: Човек без свест е навреда за природата

Џон Илија Апелгрен веќе три децении е на музичката сцена и е еден од ретките што ја одржува во живот, но и ја освежува,...