Ознака: Џонсон

Џонсон: Сонот за Брегзит умира

Британскиот министер за надворешни работи во оставка Борис Џонсон оцени дека сонот за Брегзит умира и оти Велика Британија ќе се претвори во „колонија...

И Борис Џонсон поднесе оставка поради плановите на Тереза Меј за...

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон денеска поднесе оставка заради плановите на премиерката Тереза Меј за напуштање на Европската унија(ЕУ), што е втора...

Џонсон: Англија нема да го бојкотира СП во фудбал во Русија

Британскиот министер за надворешни работи, Борис Џонсон изјави дека Англија се откажала од идејата да го бојкотира претстојното Светско првенство во Русија. Според него,...

Џонсон го спореди Путин со Хитлер

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон денеска изјави дека претседателот на Русија, Владимир Путин го користи Светското првенство во фудбал за подобрување на...