27.8 C
Skopje
27.9.2021 - 18:30

Ознака: Џонатан Бил

Русите пукаа, а британскиот разурнувач намерно влезе во водите на Крим,...

Новинарот на британскиот јавен сервис Би-би-си, Џонатан Бил, кој се наоѓа на британскиот разурнувач што денеска беше дел од инцидент со руската флота во...