-2.4 C
Skopje
25.2.2020 - 7:42

Ознака: џокер

(Видео) „Џокер“ доби 8-минутни овации на филмскиот фестивал во Венеција

Осумминутни овации доби филмот „Џокер“ на Венецискиот филмски фестивал. Адаптацијата на Џокер со Хоакин Феникс во главната улога е еден од најочекуваните филмови за оваа...

Алек Болдвин му е татко на Бетмен во „Џокер“

Премиерата на филмот е најавена за 4 октомври 2019 година Актерската екипа за филмот „Џокер“ е побогата за уште едно големо име. Таткото на Бетмен...

Жоакин Феникс ќе биде новиот Џокер

Жоакин Феникс ќе го толкува Џокер, познатиот негативец од стриповите „Бетмен“ и од истоимениот филмски серијал. Во најновиот филм токму тој, Џокер ќе биде...

Хоакин Феникс во улогата на Џокер

Хоакин Феникс ќе го толкува „Џокер“, познатиот негативец од „Бетмен“ филмовите и стриповите, во филм каде што тој, Џокерот ќе биде главен лик, објави...

Нашиот џокер е меѓународното право

Целокупната домашна стручна, научна, правна и академска јавност во изминатиот период безброј пати укажуваше дека најсилното оружје до кое треба да се држи Македонија...