12.1 C
Skopje
23.4.2019 - 22:32

Ознака: Џоан Мичел

„Арт Базел“ го донесе врвот на современата уметност

Престижниот саем на современата уметност „Арт Базел“ во швајцарскиот град Базел го одржа своето 49-то издание. На него се претставија вкупно 291 галерија од...