Ознака: Џијан Емин

Француски шмек и балкански мелос со „Ана Кап, Џијан Емин и...

Во Камерната сала на Филхармонија во 20 чaсот концерт ќе има извонредното француско трио „Ана Кап“, заедно со македонскиот диригент и композитор Џијан Емин,...

Концерт на француското трио „Ана Кап“, Џијан Емин и на Гудачкиот...

Оваа сабота, на 29 февруари, во Камерната сала на Македонската филхармонија, во 20 часот, концерт ќе има извонредното француско трио „Ана Кап“, заедно со...

Стоечки овации за Џијан Емин во Нови Сад

Македонскиот диригент и композитор Џијан Емин на 22 декември настапи во Нови Сад, во салата на „Српско народно позориште“, заедно со Војвоџански симфониски оркестар,...

„Ну погоди“ – симфониски концерт за деца

Симфонискиот концерт „Ну погоди“ кој премиерно се изведе во Градскиот парк во јуни, повторно ќе прозвучи во Филхармонија оваа сабота (9 ноември) во 12...

Настап на Џијан Емин и Дерик Меј во „Ројал фестивал хол“...

По успешните концерти со Филхармонијата на РСМ - „Ну погоди“ и „Љубов и револуција“, кои се случија под името „Филхармонија на отворено“ во Градскиот...

Галичник пак свадбарски ќе живее

Утревечер, во 22 часот, како навестување на веселбата, предвиден е целовечерен концерт на Македонската филхармонија, под диригентската палка на Џијан Емин На утрешниот голем православен...

Работилница на Џијан Емин на темата „Музиката денес“

Во рамките на фестивалот „Охридско лето“, на 11 јуни, со почеток од 18.30 часот, во катедралната црква „Св. Софија“, ќе се одржи работилница на...

Џијан Емин со Хуан Аткинс на фестивал во Грузија

Диригентот и композитор Џијан Емин на 23 август настапи на отворањето на првото издание на фестивалот „Ехо вејвс“ во Анаклија, Грузија, заедно со познатиот...

Неповторлива фузија на електронска и класична музика на Антички

Како што и најави диригентот Џијан Емин, досегашната соработка што ја имаат со Хуан Аткинс создаде вистински музички спектакл Македонската филхармонија, под диригентската палка на...

Филмот и музиката собраа илјадници луѓе во Градскиот парк

Градот Скопје, киното „Милениум“ и Младинскиот културен центар изминативе денови организираа две исклучителни вечери под отворено небо во Градскиот парк. Првата, која собра, според...