27.8 C
Skopje
27.9.2021 - 18:56

Ознака: Џим Матис

Трамп повторно ги изненади сите

Чувството на изненаденост набргу беше заменето со гнев и неверување кај најблиските соработници на шефот на Белата куќа и помеѓу најголемите американски сојузници на...