11.1 C
Skopje
21.11.2019 - 13:07

Ознака: Џим Кери

Џим Кери предизвика бес со карикатура од гувернерката на Алабама

Џим Кери уште еднаш предизвика бес со провокативна карикатура – на неа е прикажана гувернерката на Алабама, Кеј Ајви, како абортиран фетус. Кери реагираше на...