11.8 C
Skopje
17.10.2021 - 9:33

Ознака: Џил Бајден

Првата дама на Америка заврши во болница

Првата дама на САД, Џил Бајден, беше пренесена во болница кога остар предмет заврши во нејзината нога на плажа. Предметот бил отстранет од лекари од...

Што симболизира пурпурната нијанса на Џил Бајден пред инаугурацијата?

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, ја даде својата последна изјава во Делавер овој вторник пред да се упати во Вашингтон со својата сопруга,...

Меланија Трамп и Џил Бајден сѐ уште не го испија традиционалниот...

Првата дама на САД, Меланија Трамп, исто како и Доналд Трамп, се однесува како тој да не претрпе пораз на претседателските избори во САД....

Џил Бајден, новата прва дама на САД – столб во семејство...

Џил Бајден е добро запознаена со светлата на политичката сцена, а по победата на нејзиниот сопруг Џо, поранешната втора дама на САД ќе има...