10.9 C
Skopje
18.4.2019 - 13:24

Ознака: Џејмс Палота

Палота до Барселона: Дајте ни го Меси и сè ви е...

Претседателот на Рома, Џејмс Палота е запрашан за сегашните односи на неговиот клуб и Барселона откако каталонците им го „украдоа“ Бразилецот Малколм, изјави дека...

Претседателот на Рома вети дека нема повторно да скокне во фонтана

Претседателот на Рома, Џејмс Палота, изјави дека нема повторно да скокне во фонтана, како што направи по триумфот над Барселона, доколку неговиот тим го...