14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 17:04

Ознака: Џејмс Бонд

Што нe очекува во 25-от филм на Бонд?

Екипата и клучните детали за новиот филм за Џејмс Бонд ќе бидат познати деновиве. Се знае дека Даниел Крег повторно ќе биде агентот 007,...

Ричард Маден од „Игра на тронови“ може да биде новиот Џејмс...

Британскиот актер Ричард Маден во иднина може да го глуми тајниот агент Џејмс Бонд. Актерот го играше Роб Старк во „Игра на тронови“. Маден ја...

Дозвола за убиство

Дозволата за убиство (Licence to a kill) е експлоатирана тема во филмскиот блокбастер серијал за британскиот агент 007 во МИ6, Џејмс Бонд. Во серијалот...

Снимањето на „Џејмс Бонд“ најверојатно се одложува

Откако оскаровскиот режисер Дени Бојл го напушти проектот, 25-от „Џејмс Бонд“ филм се соочува со нови проблеми... Снимањето најверојатно ќе се одложи, а тоа...

Дени Бојл нема да го режира новиот филм за Бонд

Британскиот режисер Дени Бојл се откажа од работата на новиот филм од серијалот „Џејмс Бонд“ поради креативни несогласувања, соопштија продуцентите и главниот актер на...

Астон Мартин повторно ќе го изработува автомобилот на Џејмс Бонд

Астон Мартин повторно ќе произведе 28 нови реплики на еден од најпознатите автомобили во историјата, Астон Мартин ДБ5, кој во филмот „Голдфингер“ од 1964...

И по шест години ЛОИ Лондон носи заработка од олимпиското наследство

Олимпискиот стадион во 2017 беше домаќин на Светското првенство, кое имало економски импакт врз Лондон од 79 милиони фунти, Хајд парк, каде што се одржа финалето...

Даниел Крејг уште еднаш како Џејмс Бонд

Актерот Даниел Крејг по многу шпекулации потврди дека уште еднаш ќе ја игра улогата на Џејмс Бонд. Претходно се ширеа гласини дека во новиот филм...

Дени Бојл ќе го режира новиот „Џејмс Бонд“

Британскиот автор Дени Бојл потврди дека работи на сценариото за новиот филм за Џејмс Бонд, заедно со својот долгогодишен соработник Џон Хоџ, а исто...