16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 12:53

Ознака: Џејмс Бонд

Последната улога на Даниел Крег како Џејмс Бонд

Актерот Даниел Крег потврди дека улогата во „Нема време за умирање“ е последната што ќе ја одглуми во филмовите за Џејмс Бонд. Тој раскажа...

Новиот филм за Џејмс Бонд ќе се вика „Нема време за...

Новиот филм за најславниот таен агент на светот, Џејмс Бонд, ќе се вика „Нема време за умирање“, објави продукцијата на социјалната мрежа Твитер. Филмот...

Поранешен агент 007 препорачува жена да го игра Џејмс Бонд

Пирс Броснан, кој ја играше улогата на агентот 007 од 1994 до 2005 година, се вклучи во дебатата за тоа дали би имало смисла...

„Астон мартинот“ на Џејмс Бонд – едно од најпосакуваните возила во...

„Силвер бирч астон мартин“ од 1965 година беше едно од најпосакуваните возила во своето време. Автомобилот вклучуваше многубројни интересни уреди што Џејмс Бонд ги...

Џорџето Џигуаро – дизајнерот на автомобили од филм со Џејмс Бонд...

Малкумина дизајнери биле влијателни како Џорџето Џигуаро во обликувањето на современите автомобили. Во неговата 64-годишна кариера, тој дизајнирал некои од најуспешните и највлијателни автомобили...

Ги истражувам архивите, планините и животот на македонскиот Џејмс Бонд

Бранислав Светозаревиќ Покорни, доктор на историски науки ­Со нетрпение очекувам идниот месец да излезе од печат мојата најнова книга посветена за македонскиот Џејмс Бонд, Виктор...

Јас сум Бонд, Џесика Бонд

Изборот агентот 007 да биде глумен од Лашана Линч ги подели обожавателите на култниот филмски серијал за Џејмс Бонд. По долгогодишната традиција во која...

Принцот Чарлс на сетот на претстојниот филм за Џејмс Бонд

Појавувањето на принцот Чарлс на сетот на познатото студио „Пајнвуд“ во близина на Лондон, каде што се снима претстојниот филм за Џејмс Бонд, резултираше...

Три експлозии на снимањето на новиот филм за Џејмс Бонд

Три силни експлозии одекнаа деновиве за време на снимањето на новиот филм за тајниот агент Џејмс Бонд, при што беа повредени неколку члена на...

Експлозија за време на снимањето на новиот филм за Џејмс Бонд

Три силни експлозии одекнале за време на снимањето на последниот филм за Џејмс Бонд, при што е повреден еден член на екипата и е...