Ознака: Џејмс Бонд

Кој ќе биде следниот агент 007?

Даниел Крејг последен пат го играше Џејмс Бонд. Неговото последно појавување во улогата на агентот 007 во „Нема време за умирање“, требаше веќе да...

Коронавирусот ги помати плановите на Џејмс Бонд

Премиерата на филмот со Џејмс Бонд „Нема време за умирање“ е одложена за седум месеци поради коронавирусот, пренесуваат светските медиуми. Филмските компании „Ем-џи-ем“ и „Јуниверсал“...

Авторот на Џејмс Бонд планирал сојузничка инвазија на Шпанија

Јан Флеминг, човекот што стои зад светски познатите романи за Џејмс Бонд, исто така бил дел од планот за сојузничка инвазија на Шпанија за...

Оскаровецот Ханс Цимер ќе ја компонира музиката за новиот Џејмс Бонд

Оскаровецот Ханс Цимер ќе ја компонира музиката за новиот филм за Џејмс Бонд, „Нема време за умирање“. Германскиот композитор, кој има еден „оскар“ и...

Последната улога на Даниел Крег како Џејмс Бонд

Актерот Даниел Крег потврди дека улогата во „Нема време за умирање“ е последната што ќе ја одглуми во филмовите за Џејмс Бонд. Тој раскажа...

Новиот филм за Џејмс Бонд ќе се вика „Нема време за...

Новиот филм за најславниот таен агент на светот, Џејмс Бонд, ќе се вика „Нема време за умирање“, објави продукцијата на социјалната мрежа Твитер. Филмот...

Поранешен агент 007 препорачува жена да го игра Џејмс Бонд

Пирс Броснан, кој ја играше улогата на агентот 007 од 1994 до 2005 година, се вклучи во дебатата за тоа дали би имало смисла...

„Астон мартинот“ на Џејмс Бонд – едно од најпосакуваните возила во...

„Силвер бирч астон мартин“ од 1965 година беше едно од најпосакуваните возила во своето време. Автомобилот вклучуваше многубројни интересни уреди што Џејмс Бонд ги...

Џорџето Џигуаро – дизајнерот на автомобили од филм со Џејмс Бонд...

Малкумина дизајнери биле влијателни како Џорџето Џигуаро во обликувањето на современите автомобили. Во неговата 64-годишна кариера, тој дизајнирал некои од најуспешните и највлијателни автомобили...

Ги истражувам архивите, планините и животот на македонскиот Џејмс Бонд

Бранислав Светозаревиќ Покорни, доктор на историски науки ­Со нетрпение очекувам идниот месец да излезе од печат мојата најнова книга посветена за македонскиот Џејмс Бонд, Виктор...