4.1 C
Skopje
29.2.2020 - 10:45

Ознака: Џејдон Санчо

Тинејџерски рекорд на Санчо во Бундес-лигата

Англискиот фудбалер Џејдон Санчо постигна гол на седмиот меч по ред во германската Бундес-лига во дресот на Борусија Дортмунд (3-3 на мечот со Лајпциг)....

Санчо ги предводи најталентираните фудбалери тинејџери

Престижната интернет-страница „Гол“ (goal.com) објави листа со 50 најперспективни светски фудбалери, водејќи се според бројот на настапите за првиот тим, потенцијалот и вкупните спортски,...

Бундес-лигата е магнет за најдобрите млади англиски фудбалери

Влијанието на Џејдон Санчо во Борусија Дортмунд и интересирањето на Баерн за Калум Хадсон-Одои од Челси се најистакнатите примери за тој растечки тренд Постојат многу...

Вредноста на Санчо за три месеци, од девет, пораснала на 87...

Освен на Санчо, уште на четворица фудбалери од петте најдобри европски лиги им се зголемила трансферната вредност за повеќе од 30 милиони евра Вредноста на...

Бундес-лигата е „ветена лига“ за младите англиски фудбалери

Џејдон Санчо и Рис Нелсон, двајцата 18-годишници, добија шанса и блеснаа за новите клубови, Борусија Д., односно Хофенхајм. Во странските клубови има уште неколкумина...