24.8 C
Skopje
31.7.2021 - 11:36

Ознака: џеф безос

Најбогатите луѓе завчера изгубија 238,5 милијарди долари

Најбогатиот човек на светот Џеф Безос, основачот на „Амазон“, остана без 5,6 милијарди долари, додека пророкот од Омаха, Ворен Бафет, изгуби 5,3 милијарди Со завчерашниот...

Планетата сега му припаѓа на Џеф Безос

Во ера на политичка дисфункционалност, основачот на „Амазон“ почна да ги презема моќите на државата Автор: Френклин Фор Атлантик Во понеделникот Џеф Безос најави дека ќе креира...

Кој го хакирал телефонот на најбогатиот човек на светот?

Саудиска Арабија ги отфрли како апсурдни пишувањата на „Гардијан“ дека го хакирала телефонот на сопственикот на „Амазон“ и на „Вашингтон пост“, Џеф Безос. Повикувајќи се...

Какви униформи ќе носат астронаутите на идните патувања во вселената

Вселенската трка на Илон Маск, Џеф Безос и НАСА е од голем интерес на јавноста и секојдневно се шпекулира за нивниот следен чекор ....

Визиите на Маск и Безос за индината на човештвото во вселената

Вселената е големо место, богато со ресурси и неистражени простори. Па така, луѓето отсекогаш посакувале да можат да ја напуштат планетата Земја и да...

Маск ќе го освојува Марс, а Безос Месечината во вселенската трка...

„Блу Ориџин“, чиј сопственик е директорот на „Амазон“, Џеф Безос, планира да испрати ракета со екипаж на Месечината до 2024 година, пренесува „Гардијан“. Конпанијата...

Најбогатиот човек на светот ги откри лекциите кои му помогнале во...

Основачот на „Амазон“, милијардерот Џеф Безос, не ја започна својата компанија во гаража во Сиетл, како многумина други успешни милијардери кои својот бизнис го...

Ривалите Маск и Безос имаат различни стратегии за освојување на вселената

Вселенската трка меѓу милијардерите на 21-от век се води помеѓу Илон Маск и Џеф Безос. Но, нивните цели се потполно спротивни. Додека Маск работи...

Форбс: Безос – најбогат маж, Бетенкур Мејерс – најбогата жена

Сопственикот на „Амазон“ Џеф Безос е најбогатиот маж во светот, чиј имот се зголемил за 19 милијарди долари во последната година и сега изнесува...

Безос изгуби 20 милијарди долари за два дена, но и натаму...

Главниот извршен директор на Амазон и најбогатиот човек во светот, Џеф Безос, изгуби 19,2 милијарди долари за два дена, додека акциите на неговата компанија...