31.8 C
Skopje
27.7.2021 - 21:43

Ознака: џеф безос

Безос води против Бајден со 1-0 во соочувањето помеѓу „Амазон“ и...

Минатонеделното гласање против формирање на синдикат од страна на мнозинството работници во складиштето на „Амазон“ во американската сојузна држава Алабама, беше поттикнато од повеќе...

Според „Форбс“, Џеф Безос е најбогатиот човек на светот

Годинашната листа на „Форбс“ достигна рекорд од 2.755 милијардери, а листата четврти пат по ред ја предводи основачот на „Амазон“, Џеф Безос. Списокот на ултрабогатите...

Повлекувањето на Безос отвора нова ера за „Амазон“

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, реши дека да поднесе оставка од функцијата главен извршен директор на „Амазон“. Тој ќе ја предаде функцијата на...

Закерберг и Безос профитираа во исчекување на победникот на американските избори

Американските 167 милијардери вчера заработија 57,4 милијарди долари, кога инвеститорите ја зголемија вредноста на акциите, со што си го наплатија трудот од заложбите во...

Најбогатиот човек на светот се најде во небрано

Во јануари Џеф Безос беше желен да се дружи со елитата на Вашингтон која ја покани во неговата вила вредна 23 милиони долари, иако...

Џеф Безос стана побогат за 13 милијарди долари за еден ден

Сопственикот на компанијата „Амазон“, Џеф Безос, вчера додаде 13 милијарди долари на својата нето-вредност, што претставува најголем еднодневен скок за поединец откако постои индексот...

Безос се збогати за време на корона-кризата

Богатството на основачот на „Амазон“, Џеф Безос, достигна нова рекордна вредност од 171,6 милијарди долари, по порастот на цената на акциите на неговата компанија...

Што се крие зад тивкото навлегување на Џеф Безос на теренот...

„Амазон“ на Џеф Безос навлегува на просторот на компанијата „Тесла“ на Илон Маск, преку нов фонд за инвестирање во т.н. клинтех (технологии, процеси или...

Има Безос уште многу фурни леб да јаде за да стане...

Богатството на Џеф  Безос стана актуелна тема на Твитер по тврдењата дека најбогатиот човек на светот ќе стане трилионер, делумно поради побарувачката во пандемијата...

Безос и Маск меѓу оние што најмногу профитирале за време на...

Комбинираното богатство на американските милијардери, вклучувајќи ги основачот на „Амазон“, Џеф Безос, и на „Тесла“, Илон Маск, се зголеми 10 проценти за време на...