13.8 C
Skopje
28.9.2021 - 9:10

Ознака: џеф безос

Како да бидам подобар татко од Џеф Безос?

И затоа, наместо Џеф да се фали, како последна алапача во паланка дека со новиот „голф“ таа и нејзин Стојко стигнале на море за...

Џеф Безос веќе не е најбогатиот човек на светот

По пријавувањето на деловните резултати во вториот квартал, акциите на „Амазон“ паднаа за 7,6 проценти, па Џеф Безос, како најголем акционер, загуби најмногу –...

Безос понуди две милијарди долари за да се врати во трката...

Џеф Безос, најбогатиот човек на светот, понуди да ги покрие трошоците на НАСА во износ од две милијарди долари, со цел американската вселенска агенција...

Безос: Благодарност до вработените и купувачите од „Амазон“, вие плативте за...

Џеф Безос, најбогатиот човек во светот, пред неколку дена беше во вселената на десетина минути. Педесет и седумгодишниот милијардер полета на работ на вселената девет...

Незадоволството насочено кон Безос го засени успехот на неговата вселенска мисија

Успехот на неодамнешната вселенска мисија на Џеф Безос предизвика лош публицитет за индустријата на вселенскиот туризам поради негативните реакции во јавноста поттикнати од неговото...

Безос полета до вселената и се врати на Земјата

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, денеска успешно полета до вселената со неговото вселенско летало „Њу Шепард“. Основачот на „Амазон“ во леталото беше придружуван...

Најбогатиот човек во светот денеска ќе патува во вселената

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, денеска ќе патува во вселената со ракетата „Њу Шепард“ на својата компанија „Блу Ориџин“, како дел од екипажот...

Безос се повлекува од директорската функција на „Амазон“

Најбогатиот човек на светот и основач на „Амазон“, Џеф Безос денеска треба да поднесе оставка од функцијата извршен директор на платформата за трговија преку...

Осумдесет и двегодишна жена ќе патува во вселената со Безос

Осумдесет и двегодишната Воли Фанк на 20 јули ќе лета во вселената со компанијата „Блу Ориџин“ на Џеф Безос со што ќе стане најстарата...

Џеф Безос ќе лета во вселената заедно со неговиот брат

Џеф Безос објави дека тој и неговиот брат Марк Безос ќе летаат во вселената следниот месец. - Од петгодишна возраст сонував да патувам во вселената....