1.6 C
Skopje
16.2.2020 - 21:50

Ознака: џефри епстајн

Многу неразјаснети моменти по самоубиството на милијардерот Епстајн

Светските медиуми пишуваат дека има многу неразјаснети моменти и прашања за тоа како американскиот милијардер Џефри Епстајн успеал да се самоубие во ќелијата во...

Осрамотениот милијардер Епстајн извршил самоубиство во затвор

Осрамотениот милијардер Џефри Епстајн (66) кој се соочуваше со обвиненија за секс-трговија, си го одземал животот синоќа, во ќелијата во затворот Метрополитан на Менхетн,...

Епстајн ги нуди највредните поседи во очајничкиот обид за избегнување затвор

Обвинителите во Њујорк посочија дека постои ризик финансиерот Џефри Епстајн, кој е обвинет за злоупотреба на малолетни девојчиња, да избега пред да се одржи...

Откриени мрачните тајни од озлогласеното дувло на Епстајн

Луксузната вила на Џефри Епстајн во Њујорк била сексуално дувло каде што тој ги злоставувал неговите малолетни жртви. Во зданието се пронајдени голем број...

Од луксуз до озлогласениот „Метрополитен“ – затвореникот Епстајн му се придружи...

Блумберг Берни Медоф и Џон Готи Помладиот служеа затворска казна во тој затвор. Пол Манафорт е таму во моментов, а Џефри Епстајн само што беше...

Ако сте летале со „Лолита експрес“ на Епстајн, ФБИ сака да...

Апсењето на Џефри Епстајн загрижи многумина од неговите влијателни пријатели, бидејќи озлогласениот „црни тефтер“ и евиденцијата од летовите на приватниот авион на богатиот финансиер...

Случајот што ја потресе Америка „виси“ на еден збор

Колекцијата на фотографии со голи девојки откриени во сеф во домот на финансиерот Џефри Епстајн во Менхетн, ги продлабочува прашањата за постапувањето на американското...

Соочувањето на милијардерот со гревовите ќе го платат и непријателите и...

Повторното отворање на случајот на милијардерот финансиер Џефри Епстајн (66), кој се соочува со обвинувања за сексуално злоставување малолетни девојки во неговата вила на...