Ознака: џефри епстајн

Максвел повреди голем број девојки, се надеваме дека веќе нема да...

Жртвите на Џефри Епстајн ја дочекаа правдата Американската порота ја прогласи Гизлејн Максвел за виновна по пет од шест точки поврзани со нејзината улога во...

Максвел ќе плати поради мрежата за секс-трговија што и самата ја...

Гизлејн Максвел беше прогласена за виновна пред њујоршкиот суд под обвинение дека намамила малолетнички во мрежата за секс-трговија на финансиерот Џефри Епстајн. Американската порота ја...

„Викторијас Сикрет“ во Велика Британија оди во ликвидација

„Викторијас Сикрет“ во Велика Британија не ја преживеа пандемијата и отиде во ликвидација. Судијата Сали Барбер ја одобри транзицијата кон ликвидација, што значи дека се...

Без Максвел, немаше да постои Епстајн

Адвокатот на Гизлејн Максвел, која е обвинета дека била соработничка на американскиот финансиер Џефри Епстајн, бара таа да биде ослободена со предложена кауција во...

Теорија на заговор тврди дека Епстајн ја лажирал својата смрт

Иако американскиот финансиер Џефри Епстајн е мртов, теориите на заговор за него никако да стивнат, пренесува „Њујорк пост“.  Епстајн, наводно, изврши самоубиство во затворска ќелија...

Одложено објавувањето на изјавите на Максвел, Клинтон ги негира обвинувањата

Жалбениот суд го одобри барањето за одложување на објавувањето на материјал поврзан со исказите на Гизлејн Максвел, наводната соучесничка на Џефри Епстајн во секс-трговијата,...

Документите ја прикажаа мрачната страна на повереничката на Епстајн

Гизлејн Максвел сексуално злоставувала малолетни девојки и му се придружила на Џефри Епстајн во присилувањето на една од девојките, Вирџинија Робертс, на сексуални односи,...

Максвел не успеа да го спречи отворањето на документите од кои...

Адвокатите на Гизлејн Максвел, која е обвинета поради спроведување на секс-трговија за потребите на Џефри Епстајн, не успеаја да издејствуваат блокирање на отворањето и...

Апсењето на жената што ги знае тајните на Епстајн остава бројни...

Апсењето на Британката Гизлејн Максвел во САД, вчера, претставува значителен развој во истрагата за осудениот сексуален престапник Џефри Епстајн и на дел од луѓето...

Творецот на „Викторијас сикрет“ размислува да отстапи од неговата империја

Тајкунот Лесли Векснер, 82-годишниот основач и извршен директор на компанијата „Ел брендс“, наводно размислува да се повлече од водечката позиција во неговата компанија и...