Ознака: џерард

Глазгов Ренџерс го посакува Џерард на менаџерската позиција

Легендарниот фудбалер на Ливерпул, Стивен Џерард добил понуда да стане менаџер на Глазгов Ренџерс. Пред шест години, шкотскиот гигант беше исфрлен во четвртата лига поради...