22.8 C
Skopje
21.9.2021 - 15:50

Ознака: џенифер лопез

Џенифер Лопез ја најави премиерата на „Принудна свадба“

Џенифер Лопез (51) го откри датумот на премиерата на новиот филм во кој таа игра главна улога среде тврдењата дека нејзиниот поранешен свршеник Алекс...

Џенифер Лопез размислува да не стапи во брак со Алекс Родригез

По откажувањето на нивната венчавка во Италија, во јуни, Џенифер Лопез размислува да не стапи во брак со поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез, со...

Џон Траволта и Џенифер Лопез меѓу номинираните за „златна малина“

„Златна малина“ е признание што холивудските глумци, режисери и продуценти не сакаат да го заслужат. Всушност, ова е своевиден „оскар“ за најлоши остварувања изминатата...

Џенифер Лопез и Шакира приредија незаборавно шоу

Џенифер Лопез и Шакира настапија на музичкиот спектакл на полувремето на Супербоул натпреварот во НФЛ-лигата, најочекуваниот спортски настан во Америка, што се одржа на...

Наместо номинација за „оскар“, судска покана за Лопез

Глумицата и пејачка Џенифер Лопез добива негативни коментари поради филмот „Измамничките од Вол Стрит“. Имено, продукциските куќи „Ниорикен продакшн“ и „СТКС ентертејмент“ се соочуваат...

Новиот филм на Џенифер Лопез забранет во Малезија

Малезија го забрани филмот „Измамничките од Волстрит“ во кој главната улога ја има Џенифер Лопез. Одборот за цензура одлучил дека филмот не е соодветен...

„Измамничките од Волстрит“ со Џенифер Лопез ја освои публиката

Филмската проекција на криминалистичка драма „Измамничките од Волстрит“, со Џенифер Лопез во главна улога, ја освои публиката на Меѓународниот филмски фестивал, кој неодамна се...

Џенифер Лопез се срами од некои сцени во новиот филм „Хастлерс“

По објавувањето на првиот трејлер на филмот „Хастлерс“, во кој глумат Карди Би и Џенифер Лопез, познатата пејачка и глумица, изјави дека се срами...

Џенифер Лопез ќе треба да плати 150.000 долари за свои фотографии

Пејачката Џенифер Лопез доби тужба поради објавување фотографии на кои е сликана таа, но не се во нејзина сопственост, па најверојатно ќе мора да...

Џенифер Лопез го прослави 49. роденден во бикини на Бахамите

Латино пејачката и глумица Џенифер Лопез вчера го прослави својот 49. роденден на Бахамските Острови, со своето момче и со блиски роднини и пријатели....