29.8 C
Skopje
27.9.2021 - 18:02

Ознака: џек ма

Основачот на „Алибаба“ ја загуби титулата најбогат Кинез

Основачот на „Алибаба“ и компанијата „Ант Груп“, Џек Ма, ја загуби титулата најбогат Кинез, откако неговата деловна империја беше ставена под строга контрола на...

Притаениот Џек Ма игра голф додека светот шпекулира за неговата судбина

Судбината на кинескиот магнат, инвеститор и филантроп, Џек Ма, основачот и поранешен извршен директор на „Алибаба“ беше непозната со месеци. По неговото исчезнување, се ширеа...

Појавувањето на Џек Ма е ненадејно исто колку и неговото исчезнување

Кинескиот магнат, инвеститор и филантроп, Џек Ма, основач и поранешен извршен директор на „Алибаба“, кој пред три месеци ненадејно исчезна од очите на јавноста...

Пекинг му покажа на Џек Ма кој е главен

Анализа на Шерис Фам Си-ен-ен Пекинг само што му покажа на технолошкиот титан Џек Ма и на останатите кинески тајкуни-милијардери кој всушност е главен. Кинеските регулатори...