12.8 C
Skopje
3.12.2021 - 10:27

Ознака: џајковски

Филмови за Џајковски и „Д Хип“ на фестивал во Белград

Во рамките на фестивалот „Докенритам“ во Белград, вчера беа прикажани два музички документарни филмови за Кирил Џајковски, „Современа музика за современата доба“ на Ненад...

Новиот сингл на Кирил Џајковски „Ред сафари“, дел од саундтракот за...

Синглот „Ред сафари“ на Кирил Џајковски е дел од саундтракот за филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски. Синглот и видеоспотот излегуваат истовремено со успешната светска...