11.8 C
Skopje
24.9.2021 - 23:53

Ознака: џафери

Реизборот на Џафери ја разгори полемиката меѓу пратениците

Предлогот за претседател на Собранието го образложи пратеникот Изет Меџити од ДУИ, кој кажа дека во минатиот период Џафери ефикасно и успешно раководел со...

Џафери: Доколку премиерот не поднесе оставка, нема да се бира техничка...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, на денешниот брифинг со новинарите рече дека е можно одложување на изборите, сѐ додека тие не бидат распишани. Тој, како...

Џафери им подари новогодишни пакетчиња на децата во „Иднина“ и „Златан...

Претседателот на Собранието Талат Џафери и годинава продолжи со веќе воспоставената традиција на подарување новогодишни пакетчиња во форма на едукативен материјал и прехранбени пакетчиња...

Џафери се сретна со сенаторот Јоан-Кристиан Киртеш

Претседателот на Собранието Талат Џафери се сретна со сенаторот Јоан-Кристиан Киртеш, претседател на Групата за пријателство со Македонија во Парламентот на Романија. Претседателот Џафери,...

Претседателот на ЕП на средби со Џафери и пратеничките групи

Претседателот на Европскиот Парламент, Давид Сасоли кој од вчера се наоѓа во посета на земјава, денеска ќе оствари средба со претседателот на Собранието, Талат...

Џафери: Европратениците немаат дилема дека треба да добиеме датум

Пораки за силна поддршка за европската перспектива упатија европратениците до претседателот на македонското собрание, Талат Џафери, кој учествуваше на Конференцијата на претседатели на парламенти...

Џафери се сретна со словенечкиот премиер Шарец

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, се сретна со претседателот на Владата на Словенија, Марјан Шарец, пришто искажа благодарност за континуираната помош и поддршка на...

Потписот на Џафери го спаси Алими од денешното судење за „Титаник...

Денешното рочиште за предметот на СЈО, „Титаник 3“, на кое требаше да бидат испитани обвинетите Исмет Гури и Ејуп Алими, беше одложено од судијката. Причина...

Џафери до пратениците: Не си играјте со моето трпение

Собранискиот спикер, Талат Џафери, ги предупреди пратениците по говорот на Зијадин Села, кој се закани дека ако продолжат да се приведуваат луѓе за цртање...

Пендаровски и Џафери отворени за меѓусебна соработка

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, беше домаќин на претседателот на Собранието, Талат Џафери. Како што информираат од кабинетот на Пендаровски, на средбата Џафери му честитал...