Ознака: Џастин Трудо

Џастин Трудо помина слично како и Зоран Заев во разговорот со...

Руските комичари Вован и Лекус нападнаа повторно, со што целта на нивната несолена шега овој пат беше канадскиот премиер Џастин Трудо, кој верувал дека...

Трудо: Канадско-американската граница останува затворена уште 30 дена

Канадскиот премиер Џастин Трудо објави дека Канада и САД се согласиле да ги продолжат рестриктивните мерки за границата за уште 30 дена, до 21...

Трудо: Канада се гордее со цврстата билатерална соработка на Македонија и...

Канадскиот премиер Џастин Трудо во видео разговор со премиерот Оливер Спасовски изразил задоволство од цврстата билатерална и значајна соработка и рекол дека неговата земја...

Џастин Трудо клекна на колена во знак на поддршка на демонстрантите

Премиерот на Канада, Џастин Трудо, клекна на колена во знак на солидарност со демонстрантите на вчерашниот протест против расизмот што се одржа во Отава. Опкружен...

Трудо работи од дома исто како и вие: Се бори со...

Активностите на канадскиот Џастин Трудо неделава, ќе бидат забележани во канадските учебници по историја. Тој во состојба на пандемија од коронавирус ја затвори границата...

Канадскиот премиер Џастин Трудо во домашна изолација

Премиерот на Канада, Џастин Трудо, одлучи да се самоизолира кога неговата сопруга Софи добила симптоми на грип. Таа е тестирана за коронавирус, а резултатите се...

Трудо: Имаме разузнавачки информации дека авионот е соборен со иранска ракета

Имаме разузнавачки информации од свои извори и од извори од сојузници дека украинскиот авион е соборен од иранска ракета, изјави канадскиот премиер, Џастин Трудо,...

Парламентарни избори во Канада – ќе остане ли Трудо на власт...

Во Канада денеска се одржуваат парламентарни избори на кои ќе се одлучи дали премиерот Џастин Трудо, кој ја презеде функцијата пред четири години, ќе...

Маките на инстаграм-премиерот

Канадскиот премиер Џастин Трудо е идеален за Инстраграм каде што има повеќе од три милиони обожаватели. Тој претпочита да носи модерни чорапи, вежба јога...

Трудо среде расистички скандал

Канадскиот премиер, Џастин Трудо, денеска западна во голем скандал. Утрово беше објавена негова стара фотографија на која тој е облечен како Аладин, а лицето...