0.3 C
Skopje
26.1.2020 - 10:54

Ознака: Џастин Трудо

Трудо: Имаме разузнавачки информации дека авионот е соборен со иранска ракета

Имаме разузнавачки информации од свои извори и од извори од сојузници дека украинскиот авион е соборен од иранска ракета, изјави канадскиот премиер, Џастин Трудо,...

Парламентарни избори во Канада – ќе остане ли Трудо на власт...

Во Канада денеска се одржуваат парламентарни избори на кои ќе се одлучи дали премиерот Џастин Трудо, кој ја презеде функцијата пред четири години, ќе...

Маките на инстаграм-премиерот

Канадскиот премиер Џастин Трудо е идеален за Инстраграм каде што има повеќе од три милиони обожаватели. Тој претпочита да носи модерни чорапи, вежба јога...

Трудо среде расистички скандал

Канадскиот премиер, Џастин Трудо, денеска западна во голем скандал. Утрово беше објавена негова стара фотографија на која тој е облечен како Аладин, а лицето...

Бакнежот на Меланија Трамп и Џастин Трудо го „стопи“ самитот Г7

Наспроти геополитичките, викендов беа забележани големи „љубовни тензии“ за време на самитот Г7 во Бијариц, Франција, откако неколку фотографии објавени на Интернет ги разгореа...

Оставки поради скандалот што ја тресе Владата на Канада

Канадскиот премиер Џастин Трудо е обвинет дека вршел притисок врз поранешната главна обвинителка и министерка за правда Џоди Вилсон Рејболд во случајот на СНЦ...

Скандалот демне над Трудо

Канадскиот премир Џастин Трудо се соочува со најголемата криза во неговата политичка кариера, откако се зголемува притисокот врз него по обвинувањата дека несоодветно се...

Канадскиот премиер Џастин Трудо одговори на писмо од македонски ученици

Канадскиот премиер Џастин Трудо им напиша писмо на група македонски основци од меѓународното училиште „Нова“ во Скопје. Учениците имале дилеми околу едно од најголемите...

Трудо: Можно е да биде раскинат договорот за продажба на оружје...

Канадскиот премиер Џастин Трудо синоќа изјави дека по убиството на новинарот Џамал Кашоги не е исклучено Отава да го прекине извозот на оружје за...

Трамп го напушти самитот на Г7 и остро го критикува канадскиот...

Обвинувањата до Трудо се напад без преседан на некој лидер на земја што е сосед или сојузник на САД, оценува Асошиејтед прес Американскиот претседател Доналд...