Ознака: Џанфранко Каспер

Во светскиот куп има премногу трки

Претседателот на Интернационалната скијачка федерација, Џанфранко Каспер, призна дека Светскиот куп има премногу трки. Без СП или ЗОИ сезонава, во СК ќе има 44...

Каспер загрижен за влијанието на климатските промени врз скијањето

Светскиот куп (СК) во алпско скијање почнува викендов во австриски Зелден, а Џанфранко Каспер, претседателот на Светската скијачка федерација (ФИС), на сите им посака...

Watch Death Note Episode 22 at Funimation funimation on switch

Log Horizon: Destruction of the Round Table (https://crunchyrollfree.com/m/5JKl) Episode 1 at website https://crunchyrollfree.com free vrv account