Ознака: Џанини Инфантино

Спортските расисти во Италија ќе се откриваат со видеотехнологија

Со расизмот во Италија нема напредок и тоа претставува сериозен проблем, вели претседателот на ФИФА, Инфантино Првиот човек на италијанската Серија А, Луиџи де Сиерво,...