5.8 C
Skopje
18.1.2022 - 17:45

Ознака: ќртво

Пожар во зграда во Тајван, има загинати и повредени

Најмалку десет луѓе загинаа, а 44 се повредени во пожар што зафати 13-катна зграда во јужниот дел на Тајван. Зградата се запалила околу три часот...