Ознака: Ќерка

Татко ја убил својата 16-годишна ќерка мислејќи дека е провалник

Во семејна трагедија во Колумбус, Охајо, татко ја убил својата 16-годишна ќерка бидејќи мислел дека во куќата има провалник. Трагедијата се случила околу четири и...

Гостиварец со нож ги нападнал својата сопруга и ќерка

Гостиварското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 59-годишен жител на селото Форино за кого постои сомнение дека сторил кривично дело загрозување на сигурноста. Тој е...

Жител на Подгорица ја продал ќерка си за 20 илјади евра

Четириесет и четиригодишен жител на Подгорица е уапсен под сомнение дека сторил кривично дело трговија со луѓе на штета на неговата малолетна ќерка, соопшти...

Мајка ја држела 16-годишната ќерка заклучена во стан во Скопје

Четириесет и четиригодишна скопјанка е приведена поради запуштање и малтретирање својата 16-годишна ќерка. Девојката била подолго време заклучувана во домот и не добивала соодветна нега...

Прилепчанец со години се задоволувал пред својата малолетна ќерка

Педесетгодишен прилепчанец три години ја малтретирал својата малолетна ќерка, упатувал навреди и во неколку наврати пред неа вршел полови дејствија. Одделението за внатрешни работи Прилеп...

Ќерката на Путин ја прими првата регистрирана вакцина против ковид-19

Претседателот на Русија, Владимир Путин, тврди дека Русите ја регистрирале првата светска вакцина против коронавирусот. Според руската новинска агенција ТАСС, Путин го најави ова на...

Иранец ја обезглавил 13-годишната ќерка во име на честа

Иранските власти уапсија Иранец кој ја обезглавил ќерката тинејџерка на спиење минатата недела, пренесува ИРНА. Злосторството, наводно, се случило откако избегала од дома со...

Го измамиле да плати казна зашто наводно ќерка му предизвикала сообраќајна...

Шеесет и осумгодишен скопјанец пријавил дека бил измамен од едно лице. Според пријавеното, на телефон му се јавило лице и му соопштило дека неговата...

Мајката и ќерката во Прилеп биле застрелани од сопругот на ќерката

Утрово околу 08 часот во прилепската полиција било пријавено убиство во Прилеп . Од полицијата велат дека екипи на Криминалистичка полиција Прилеп и Полициската...

Убиени мајка и ќерка, две лица тешко повредени

Мајка и ќерка се убиени утрово околу осум часот по семејна расправија во куќа на улица Христо Узунов во Прилеп. Воедно и две лица, според...