12.8 C
Skopje
19.9.2021 - 7:38

Ознака: Ќафасан

На „Ќафасан“ приведен Албанец баран од Интерпол

Во попладневните часови на 20. октомври на граничниот премин „Ќафасан“ приведен бил М.М. (42) од Република Албанија затоа што се барал со потерница од...

Зголемена фрекфенција на Ќафасан, за излез се чека 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и...

Четири лица од „Ќафасан“ пренесени во државен карантин

Врз основа на мерката за спроведување на лица во државен карантин, вчера полициски службеници од СВР Охрид и граничната полиција извршиле обезбедување и транспорт...

Завршил во болница откако проголтал дрога пред царински службеници

Државјанин на Албанија бил пренесен во болница откако вчера на граничниот премин „Ќафасан“, за да не го фати полицијата, проголтал бела материја што ја...

Македонија и Албанија со заедничка контрола на Ќафасан

За можноста за воведување заеднички контроли на надлежните органи на Македонија и Албанија на патниот граничен премин Ќафасан, што ќе овозможи забрзување на протокот...

Укината забраната за камиони на патот Струга- Ќафасан

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга  –  граничниот премин Ќафасан е укината од 7:45 часот, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Се...