Ознака: њујорк

Новиот вид коронавирус откриен во Париз и Њујорк

Новиот вид коронавирус е откриен во Париз и во Њујорк, јавуваат властите во Франција и САД. Генералниот директор на болничкиот систем во Париз, Мартин Хирш,...

Новогодишната топка на „Тајмс сквер“ украсена со 192 кристални триаголници

Во пресрет на новогодишната ноќ, изминатиов викенд на новогодишната топка на „Тајмс сквер“ во Њујорк се инсталирани 192 светкави триаголници со кристали „Ватерфорд“ за...

Изгоре историска црква во Њујорк

Во пожар изгоре историска црква во Менхетн, Њујорк, каде служба одржуваше една од најстарите верски организации во градот. Пожарот се рашири рано утрово од ненаселена...

На каков пречек ќе наидат Иванка Трамп и Џаред Кушнер кај...

Се чини дека на нож ќе биде дочекана некогашната моќна двојка која планира да се врати во нивниот град, но допрва ќе следат изненадувања Автор:...

Бувот од божиќната елка во Њујорк наречен Рокфелер

Работниците што поставија божиќна елка пред центарот „Рокфелер“ оваа недела открија минијатурен був скриен во нејзината крошна, кој патувал со дрвото три дена до...

Полицијата и демонстрантите се судрија во Њујорк, демонстрациите се претвораат во...

Полицијата се судри со непослушна толпа демонстранти на Менхетн во средата вечерта, додека демонстрантите создадоа хаос, запалија огнови на улиците, а еден дури и...

Часовник во Њујорк одбројува до катастрофата што ни се заканува

На „Јунион сквер“ на Менхетн, Њујорк, се појави необичен часовник што го одбројува времето што го имаат луѓето за да спречат климатска катастрофа. Според...

Барањето за отстранување на тибетското знаме го разоткри шпионот

Одборот на малата тибетска заедница во населбата Вудсајд во Њујорк се соочи со инфилтрација на кинески шпион во нивните кругови. Баимадаџи Ангуанг, локален полициски...

Њујорк подготвува виртуелен дочек на Нова година

Поради пандемијата на коронавирусот традиционалната новогодишна ноќ на Тајмс сквер во Њујорк, која вообичаено привлекува илјадници посетители, овојпат е откажана, за првпат по 114...

По 35 години решен случај со убиство и силување на тинејџерка...

Убиството на девојче во градот Рочестер, Њујорк, кое се случи пред 35 години, конечно беше решено со помош на ДНК-тестови, пренесува Си-Ен-Ен. Четиринаесетгодишната Венди Џероми...

Watch Higurashi: When They Cry – Gou Episode 6 at website https://animeflix.nl high school dxd animeflix

Watch Haikyuu!!: To the Top Episode 9 (https://kissanimeonline.com/m/JM78/ep-9) at KissAnime kissanime mobile