1.9 C
Skopje
9.12.2019 - 10:07

Ознака: Њукасл

Жоелинтон по стапките на Фирмино до Премиер-лигата

Трансферот на бразилскиот напаѓач Жоелинтон во премиерлигашот Њукасл за 44 милиони евра од Хофенхјам го првилече вниманието на фудбалската јавност, поради фактот што „црно-белите“...

Мурињо го менува Бенитез на кормилото во Њукасл?

Досегашниот тренер на Њукасл, Рафаел Бенитез, денеска најави дека си оди од клубот и веднаш започнаа шпекулациите за неговиот наследник. Се споменуваат повеќе имиња,...