Ознака: Љупчо Николовски

Николовски во Велес: Со младинските политики на СДСМ младите ќе останат...

Сум имал среќа да стигнам до позицијата генерален секретар на СДСМ иако ниту сум нечиј син, ниту ме поставил некој таму со некаква цел,...

Николовски од Кратово: ВМРО-ДПМНЕ 11 години газеше врз работниците и стечајците

ВМРО-ДПМНЕ 11 години газеше врз работниците и стечајците, со СДСМ се враќа достоинството, СДСМ се бори за ред, дисциплина и правда, изјави Љупчо Николовски,...

Николовски: Изборите треба да се одржат веднаш штом се стабилизира епидемијата

Денеска, по онлајн-координацијата со шефовите на регионалните изборни штабови на СДСМ, ви ги презентирам заклучоците до коишто дојдовме заеднички. Во име на СДСМ, во...

Николовски: На избори ќе се оди со маски, за кампањите ќе...

На претстојните парламентарни избори задолжително ќе биде носење маска и одржување два метра безбедносна дистанца. Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски вели дека и...

Коалицијата СДСМ-Беса претендира да освои најмногу мандати во шестата изборна единица

Со чесна и одговорна понуда победничката коалиција СДСМ-Беса претендира да освои најмногу мандати во 6-та изборна единица која е генерално мерило за легитимитетот пренесен...

Заев – Ди Мајо: Италија е стратешки партнер на Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и генералниот секретар на партијата, Љупчо Николовски, денеска во Скопје имаа средба со италијанска делегација предводена од министерот за...

Николовски избран за шеф на изборниот штаб на СДСМ

Генералниот сееретар на СДСМ, Љупчо Николовски, едногласно беше избран за шеф на изборниот штаб на СДСМ на вчерашната 12-та седница на Централниот одбор на...

Државата дава под закуп 600 хектари земјоделско земјиште

Вкупно 318 договори ќе се склучат по јавниот повик за давање под закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до три хектари. Потпишувањето на...

Ќе се склучат 318 договори за јавниот повик за доделување на...

Вкупно 318 договори ќе се склучат за јавниот повик за давање под закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до 3 хектари. Потпишувањето на...

Николовски – Тимоние: Направен е сериозен прoгрес во реформите

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, денеска се сретна со амбасадорот на Франција во земјава, Кристијан Тимоние. Како што соопштија од партијата, на средбата Николовски...