10.3 C
Skopje
13.5.2021 - 2:14

Ознака: Љубљана

Немири на протестите во Љубљана

Маскирани лица се судрија со полицијата на вечерашниот протест во Љубљана. Словенечките медиуми пренесуваат дека не се знае кој стои зад протестите, а организаторите...

Панорама / Вклучена светилка во Москва

Љубљана - Осум нови случаи на инфекција со коронавирусот се потврдени во Словенија во последните 24 часа, објави словенечката влада во четвртокот, најавувајќи мерки...

Панорама/Грчко-бугарска „љубов“

Бисер балкански - Ќе го поддржам домашниот туризам на штета на Грците, кои не мразат од дното на душата и подготвени се да нѐ измамат...

Панорама/Од господ зависи

- Ние сме во коалиција од 2012 година, цели осум години, и ако господ даде ќе бидеме и по изборите. Тоа е доказ за...

Панорама / Миење на рацете и на мозокот

Љубљана - Големи протести против Владата и нејзините активности за време на епидемијата на коронавирус се одржаа во Љубљана. Околу 3.500 демонстранти на велосипеди...

Над 3.500 демoнстранти на велосипеди протестираа против владата во Љубљана

Големи протести против владата и нејзините активности за време на епидемијата на коронавирус се одржаа синоќа во Љубљана, каде според проценките на полицијата имало...

Панорама / Вирусот е највреден во недела!

Љубљана - По шест недели словенечката влада од вчера го укина општото ограничување на движењето само во подрачјето на општините, а од понеделник ќе...

Панорама / Како Вучиќ, така и Дачиќ…

Љубљана - Словенечката влада реши уште малку да почека со олабавувањето на мерките, иако беше најавено дека веќе на 4 мај ќе биде донесена...

Панорама / Антикорона-сојуз од Вашингтон до Москва

Љубљана - Словенечката влада донесе одлука да ја укине обврската со која граѓаните мораа задолжително да носат заштитни ракавици кога влегуваа во продавниците и...

Панорама / Во војна со вирусот

Љубљана - Словенија од вчера почна постепено да ги укинува ограничувањата поради епидемијата на коронавирусот. Здравствените установи ќе почнат да извршуваат специјалистички и амбулантски...