Ознака: Љубчо Георгиевски

Ангел Џамбаски упаднал на предавање на Љубчо Георгиевски во Софија

Планирано предавање на поранешниот македонски премиер Љубчо Георгиевски во Софија е одложено поради упад на европратеникот и потпретседател на ВМРО-БНД Ангел Џамбаски и неговите...

Георгиевски: Македонија треба да ја смени политиката кон Бугарија и да...

Љубчо Георгиевски во емисијата „24 анализа“ изјави дека овој нов ветар од македонска и бугарска страна е добар. Жал му е што во двете...

Георгиевски: Ако им простивме на Србите зошто да не им простиме...

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, затоа...

Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

Лидерот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, деновиве се најде во центарот на вниманието на политичката јавност, поради неговиот план во пет чекори за решавање на...

Ковачев: Честитки за храброста на Георгиевски, неговите предлози се добар почеток

Честитки за храброста на Љубчо Георгиевски. Тој веќе е брутално нападнат и од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ, што за жал покажува колку е отровно...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев преку Љубчо Георгиевски пушти пробен балон во јавноста

Зоран Заев вчера преку Љубчо Георгиевски пушти пробен балон во јавноста, и порача дека македонскиот јазик не постоел во коресподенцијата на патриотските револуционерни организации...

Љубчо Георгиевски предложи пет точки за подобрување на односите со Бугарија

Поранешниот македонски премиер, Љубчо Георгиевски, на Фејсбук даде предлог за подобрување на македонско-бугарските односи, кој се состои од пет точки. Тој истакна дека овој...

Георгиевски: Цело време бевме убедувани дека мораме да се бориме против...

Цело време бевме убедувани дека мора да се бориме против Бугарија, кажа поранешниот премиер и претседател на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, зборувајќи за неговите војнички...

Георгиевски: Бугарија засега не ја користи подадената рака на Заев

Бугарија засега не ја користи подадената рака на Зоран Заев, смета Љубчо Георгиевски, додека Владо Бучковски истакна дека не е невозможно да се постигне...

Историската комисија има направено големо поместување напред

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски при својата посета во соседна Бугарија оствари средби со министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, со потпретседателот на...